museum de lakenhal logo

Fields of Wonder

Performance

Meer informatie

“Vrijheid is net als de kunsten een overwinning op de angst.”

Fields of Wonder initieert, organiseert en geeft vorm aan een doorlopend community art project waarvan alle activiteiten het komende jaar onder het van RIJN Festival zullen vallen. Vanuit het thema Waar is Bennie Bang? proberen we individuele én collectieve angsten vangen. Samen met bewoners van Leiden en de Leidse regio zoeken we in alle hoeken en gaten van de samenleving naar waar de angst zich schuilhoudt.

Het van RIJN Festival heet zo vanwege de rivier de Rijn die door onze regio stroomt, als een slagader waarlangs de cultuur zich heeft ontwikkeld en zich steeds blijft ontwikkelen. Wij vloeien met onze projecten samen met die verbindende stroom en geven makers en organisaties een podium en kans tot samenwerking.
Daarnaast is het water soms ook onpeilbaar en beangstigend. Net zoals onze emoties dat kunnen zijn… De angst om overspoeld te worden door het stijgende water, als gevolg van de klimaatverandering. Of de angst die velen ervaren ten gevolge van de coronacrisis.
In Waar is Bennie Bang? onderzoeken we samen met de deelnemers hoe we onze angsten kunnen vangen en beheersbaar kunnen maken. Gezamenlijk ontwikkelen we een hedendaags ritueel waarmee we onze vrijheid kunnen blijven vieren.

Evenementen

WAAR IS BENNIE BANG? Motto: Vrijheid is net als de kunsten een overwinning op de angst. Fields of Wonder initieert, organiseert en geeft vorm aan een groot doorlopend en poëtisch community art project waarvan alle activiteiten voor het komend jaar vallen onder het Van Rijn Festival.* Met het thema BENNIE BANG gaan we individuele en collectieve angsten vangen. Samen met bewoners van Leiden en de Leidse regio zoeken we in alle hoeken en gaten van de samenleving waar de angsten zich schuil houden. In de ervaringsvoorstelling Bennie Bang krijgt de angst een gezicht, middels hedendaagse rituelen worden onze angsten gevangen en beheersbaar gemaakt. Zodat we, met elkaar, onze vrijheid kunnen blijven vieren. Tijdens KunstRoute zijn er doorlopende repetities en kan je mee maskers maken voor de voorstelling. Try-out 28 – 30 sept Voorstellingen 5- 8 oktober Aanvang 20.00 uur Entree 15,00 Reserveren info@fieldsofwonder.nl Groote Vink Vinkweg 3 Leiden (kom met de fiets.)

Openingstijden

Zaterdag - Zondag
12:00 - 18:00