Home
activiteit

Lakenhal Laat

Bezoek het museum 's avonds!

Bezoek Museum De Lakenhal ook 's avonds voor een speedcollege, performance, workshop en meer. Tussen 19.00 en 22.00 uur is een deel van het museum geopend. Deze keer staat de avond in het teken van Tuin der lusten: over Wunderkammers en verzamelaars, met onder meer Ramsey Nasr.

bestel je ticket

Lakenhal Laat - Tuin der lusten: over Wunderkammers en verzamelaars

Vrijdag 13 november 2026


Voordat musea ontstonden was daar de Wunderkammer, of het rariteitenkabinet. In woonhuizen werden verzamelingen van fossielen, schelpen, bloemen en zelfs een hele krokodil tentoongesteld. In zo’n wonderkamer gaan wetenschap en kunst hand in hand, zo ook het rariteitenkabinet in de tentoonstelling Tuin der lusten. Daarom deze avond een ode aan verzamelwoede, rariteitenkabinetten en het ‘museum’ van onverwachte dingen.

Met onder andere:

Andrew Makkinga interviewt Ramsey Nasr over zijn bijzondere verzameling die eerder de aanleiding vormde voor de tv serie Dr. Nasrs Wunderkammer.

Een performance van kunstenaar Martín la Roche over zijn verzamelingen.

Houd de website in de gaten voor het hele programma.

Tuin der lusten - De zeventiende eeuw in bloei
Tuin der lusten - De zeventiende eeuw in bloei Foto: Joep Jacobs
Ramsey Nasr
Ramsey Nasr Foto: Dim Balsem

praktische informatie


  • Datum: vrijdag 13 november 2026
  • Tijd: 19.00 tot 22.00 uur
  • Prijs: €10 regulier of €7,50 met Museumkaart, studententasje of andere kortingspassen.
  • Aanmelden: bestel je tickets online of aan de kassa op de avond zelf (op = op)
  • Let op: voor sommige programmaonderdelen is een beperkt aantal plaatsen - wees dus op tijd om verzekerd te zijn van een plekje
bestel je ticket

Tijdens Lakenhal Laat is een gedeelte van het museum geopend. Voor sommige programma-onderdelen is het aantal deelnemers beperkt. Wijzigingen in het programma onder voorbehoud.